Začal ho natáčet v zimně na chalupě, kde teplota v místnosti nepřesáhla 12 stupňů, a dokončoval jej v Chorvatsku v tropických vedrech. Na jedné straně je postavené na starých analogových syntezátorech, jejichž zvuk na straně druhé rozbíjejí moderní technologie a aktuální hudební postupy. Řeč je o třetím albu The Solipsist Borise Carloffa, držitele dvou Andělů a ceny Apollo. Jak název napovídá, deska se věnuje filozofickému zkoumání reality a hudebně překvapí dominantním použitím lidského vokálu, se kterým producent a muzikant pracoval jako s dalším nástrojem. "V textech bilancuji dosavadní život a hledám vlastní pozice ve světě, který mě obklopuje," říká Boris Carloff. Nahrávka jde kromě české distribuce (Championship) i do mezinárodní. Tu obstará kultovní neměcký label Emerald and Doreen. "Album je asi nejelektroničtější a zároveň nejvíce písničkové v mé diskografii. Hodně mě při psaní inspiroval soul, r'n'b a celkově černá muzika. Odtud pramení i fascinace lidským hlasem, se kterým jsem pracoval jako s dalším nástrojem, zpracovával ho efekty a samplerem a vytvářel z něj jiné zvuky a textury," vysvětluje Boris Carloff, který nahrávku připravoval s klávesistou Honzou Andrem. Kromě něj se na The Solipsist objevuje i violoncellistka Terezie Kovalová a americká r'n'b vokalistka Emi. Textově novinka odkazuje na anglickou poezií 19. století, především na Williama Butlera Yeatse. "Album The Solipsist je o nejistotě existence reality, O vytváření malých introspektivních světů a bublin. O tom, jak trochu rezignuju na svět kolem mě a místo něho si vytvářím svůj vlastní svět hudby. Je to opak k sociálním sítím, ve kterých mnoho lidí žije v omezené realitě, která je činí iluzorně šťastnými. A to je vlastně taková forma solipsismu," uzavírá. Boris Carloff, vítěz dvou cen Akademie populární hudby Anděl a ceny Apollo, je zpěvák, skladatel, studiový inženýr a jeden z nejznámějších českých producentů. V jeho hudbě se míchají vlivy klasické, jazzové, indie rockové, popové a elektronické hudby. Snad i díky eklektickému prolínání různých hudebních žánrů, dlouhotrvající disciplíně a energii, si právě tím zajistil podporu několika vysoce respektovaných labelů. Jeho debutový projekt Palm Beat vydal londýnský label Tracktion. Skladby z EP Good Stuff hrál dokonce Gilles Peterson na BBC6. Boris svoji hudbu vydal mimo jiné i v Japonsku u labelu Nuro. Druhé album Morphosis bylo po celé Evropě přijato s velice kladnou odezvou. Mimo jiné bylo také nomináváno v hudebních cenách irského magazínu Pure M v kategorii Best International Act. V současné době spolupracuje s německým vydavatelstvím Emerald a Doreen, u něhož vyjde již zmíněné nové album The Solipsist.
Přední strana CD obalu (cover) k albu The Solipsist ve formátu JPEG. Obrázek obalu alba je přikládán v dostatečné kvalitě, vhodné i pro tisk.
Zadní strana CD obalu k albu The Solipsist ve formátu PDF. Pokud si toto album vypálíte jako Audio CD, můžete tento dokument vytisknout a vložit do zadní strany krabičky.
Digitální booklet k albu The Solipsist ve formátu PDF o velikosti A4. V závislosti na informacích viditelných na profilu alba může obsahovat podrobné informace o albu a jednotlivých skladbách, včetně seznamu participujících umělců, přesného data a místa nahrání pro každou ze skladeb. Digitální booklet je tisknutelnou variantou profilu alba.