Vítězslava Kaprálová (24.1.1915 – 16.6.1940) výjimečná osobnost, česká skladatelka hudby první poloviny 20. století, pocházela z hudební rodiny. Vystudovala na konzervatoři V Brně skladbu u Viléma Petrželky a dirigování u Zdeňka Chalabaly, ve studiích skladby pokračovala v Praze u Vítězslava Nováka a dirigování u Václava Talicha. Splnila si svoji tužbu po Paříži, do které ji lákal její zájem o novoklasický styl. Zde se stala v dirigování žákyní Charlese Muncha, ve skladbě Bohuslava Martinů. Přes svoje mládí stala součástí tamního hudebního světa, byla uznávanou dirigentkou i skladatelkou. Po nástupu nacismu v roce 1939 se nemohla vrátit do Československa, postup nacistických vojsk na Paříž ji donutil Paříž opustit a útéct do jižní Francie. Zde se ale zhoršil její zdravotní stav natolik, že v Montpellier jako 25 letá zemřela. I přes krátký čas, který byl Vítězslavě Kaprálové vyměřen, zůstalo po ní na 40 mimořádně hodnotných skladeb, dodnes vyhledávaných interprety. ------------------- Josef Suk (4. 1. 1874 – 29. 5. 1935) byl český skladatel, houslista a pedagog, žák a posléze i zeť Antonína Dvořáka. Velký lyrik české hudby na přelomu pozdního romantismu a moderny 20. století, byl jedním z nejvýraznějších představitelů Dvořákovy kompoziční školy a jeden ze zakladatelů české hudební moderny. Byl velmi ovlivněn silou Dvořákovy osobnosti, studia u něj byla dobrým základem k jeho vlastní tvorbě interpretační i skladatelské. V interpretační sféře je Suk znám především jako člen Českého kvarteta, v němž působil více jak 40 let. České kavarteto šířilo slávu české hudby a českých umělců téměř po celém světě. Působil také jako profesor skladby na pražské konzervatoř a vychoval zde celou řadu významných českých skladatelů. Z jeho odkazu 37 skladeb vyjmenujme např. Serenádu Es dur op.6 z roku 1892, jež získala autorovi světový ohlas. Do podvědomí nejširší hudební veřejnosti se zapsal dalším dílem, symfonickou hudbou k Zeyerově pohádce Radúz a Mahulena. Pohádka dnes patří k jeho nejznámějším dílům.
Zadní strana CD obalu k albu Kaprálová: Vojenská symfonieta, op. 11 Suk: Fantastické scherzo, op. 25 ve formátu PDF. Pokud si toto album vypálíte jako Audio CD, můžete tento dokument vytisknout a vložit do zadní strany krabičky.
Digitální booklet k albu Kaprálová: Vojenská symfonieta, op. 11 Suk: Fantastické scherzo, op. 25 ve formátu PDF o velikosti A4. V závislosti na informacích viditelných na profilu alba může obsahovat podrobné informace o albu a jednotlivých skladbách, včetně seznamu participujících umělců, přesného data a místa nahrání pro každou ze skladeb. Digitální booklet je tisknutelnou variantou profilu alba.