Vladimír Kroc
Cílek: Deset podob zla
Podobné tituly
Informace o albu
Dramatické příběhy ze zákulisí historie.
Dějiny kráčejí temnými stezkami. Stefan Zweig.
Tentokrát se zkušený autor literatury faktu zabývá především událostmi v třicátých letech v Německu i u nás a končí tragickou událostí v Ústí nad Labem v červenci roku 1945.
Co nás učí v dějepise, je jen špička ledovce. To podstatné se odehrává uvnitř. Roman Cílek, zkušený autor literatury faktu a neotřelých detektivek se ve svých knihách snaží nahlédnout pod povrch známých událostí a přináší nečekané souvislosti. Kdo tahal za nitky, když v roce 1933 stál Hitler před branami Berlína? Kdo stál za vzestupem muže, jenž byl ztělesněním zla? Byla to jeho osudová žena? A proč si Mussolini myslel, že je Habeš jeho? Ani pokus o vymazání Československa z mapy nechybí… Budeme svědky pátrání po nacistickém pokladu v rakouském Toplitzském jezeře a zamyslíme se i nad výbuchem v severočeském Krásném Březně v roce 1945, tragédií s mnoha důsledky. V Cílkových knihách se čtenář zachytí drápkem a nepustí se, dokud je jedním dechem nedočte.
Roman Cílek (1937)
Český spisovatel, autor literatury faktu, rozhlasových her a kriminálních příběhů. Absolvoval gymnázium v Praze, v šedesátých letech byl redaktorem časopisu Československý voják, v době normalizace pracoval až do roku 1989 jako vedoucí redaktor podnikového časopisu Konstruktivák. Poté se věnoval svobodné tvůrčí činnosti a práci v agentuře erCÍL. Je velmi pracovitým autorem, od roku 1989 do roku 2003, v průběhu patnácti let, vydal pětapadesát knížek. Vyznává životní motto „Nelze nebýt optimistou, chce-li si člověk zachovat přiměřenou míru duševního zdraví“.
Vladimír Kroc (1966)
Rozhlasový moderátor a publicista. V dětství strávil dva roky v Indii, kde jeho otec pracoval na montáži. Poté se mu zalíbila kamera a chtěl se věnovat filmařství, ale místo FAMU vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Tomuto oboru se s výjimkou čtrnáctidenního zaměstnání ve společnosti Motokov nikdy nevěnoval. Během vysokoškolských studií založil se spolužáky na kolejích na pražském Jarově studentský rozhlas po drátě. Po vojně nastoupil v roce 1989 do Československého rozhlasu, krátce nato se stal parlamentním zpravodajem. Dnes patří k nejzkušenějším rozhlasovým moderátorům. Moderuje Večerní Radiožurnál a pořady Hovory, Radiofórum, Den v 60 minutách a jiné. Působil také v České televizi.
Diskuze k albu